ČÍSLO ÚČTU BC: 265 930 609 / 0300
Majitel účtu: Bulldog Club z.s.


 

Bylo spuštěno přihlašování na Klubovou výstavu 4.5.2024
v kempu Stříbrný rybník na www.dogoffice.cz

 

 

POZOR!!!! Od 1.1.2021 je změna podmínek pro uchovnění!!!

Od 1.1.2021 bude nezbytné odborné veterinární vyšetření srdce a průdušnice (klinické auskultační vyšetření/EKG/echokardiografie/RTG), jako povinná příloha k zařazení jedince do chovu. Jedinci vykazující v rámci těchto vyšetření patologické nálezy nebudou zařazeni do chovu a všechny 3 kluby, zastřešující plemeno anglický buldok (Bulldog Club, Klub anglických bulldogů ČR, Moravskoslezský bulldog-mops klub) se vzájemně v této oblasti informují.
Věková hranice psa/feny pro provedení vyšetření srdce a průdušnice je 12 měsíců. Platnost vyšetření je 6 měsíců od provedení vyšetření. Výsledek vyšetření se zaznamenává na předepsaný formulář, který musí být kompletně vyplněn a potvrzen veterinárním lékařem, který vyšetření provedl. K němu se přikládá i kopie RTG snímku trachey. Tyto dva dokumenty budou přílohou protokolu o uchovnění jedince – bonitačního listu.
Formulář naleznete i na stránce FORMULÁŘE.

 

Dne 27.06.2020 se konalo v Hostouni setkání zástupců klubů brachycefalických plemen se zástupci ČMKU, které inicializoval pan Jančík v souvislosti se současnou situací v Holandsku. Zápis z této akce najdete zde: http://www.cmku.cz/cz/novinky-148…
Za náš klub se zúčastnili tři zástupci. Po ukončení akce jsem hovořila se zástupci MSBMK o tom, jak řešit tuto situaci dříve, než dojde (i díky velmi silné negativní reklamě po celém světě a tím i velké dezinformovanosti veřejnosti) k totálnímu zákazu chovu našeho plemene. Předpokládala jsem, že se sejdeme i se zástupcem KAB ČR panem Koryntou, ten ale bohužel ihned po skončení odjel.
Dnes jsem mluvila přímo s poradkyní chovu pro AB z MSBMK paní Khorssani a shodly jsme se na návrhu podmínit uchovnění neinvazivním vyšetřením a to RTG srdce, trachey a vzhledem k tomu, že se v celém světě velmi sleduje vyšetření na HUU (Hyperurikosurie) i tímto testem. Domluvily jsme se, že budu kontaktovat pana Koryntu z KAB ČR a budu ji informovat o jeho stanovisku, stejně tak, jako budu informovat i Vás.


 

Vyjednali jsme pro naše členy 10% slevu na testy v laboratoři Genomia!

Pro členy klubu, po ověření členství, bude poskytnuta sleva 10 % na genetické testy. Podmínky pro poskytnutí slevy jsou uvedeny na http://www.genomia.cz/cz/terms_conditions/#kluby. Podmínkou pro získání slevy 10% na genetické testy je zadání objednávky online a uvedení informace o členství (výběr klubu v online objednávce testu).
Členství bude ověřováno na základě seznamu členů uvedeném na webových stránkách BC.